ÚVOD A OKOLIE
AKTUALITY
SLUŽBY
FOTOGALÉRIA
KONTAKT
MIESTNÁ SPRÁVA
SAMOSPRÁVA
VZN
Tlačiva na stiahnutie
Zápisnice
Ochrana osobných údajov
VEREJNÉ SÚŤAŽE
VEREJNÝ REGISTER
ÚRADNÁ TABUĽA
Protipovodňové opatrenia v obci Lesnica
Zvýšenie turistickej atraktivity obcí Szczawnica a Lesnica v poľsko-slovenskom pohraničí rozšírením infraštruktúry cestovného ruchu.
Kúpele poľsko- slovenského pohraničia, identifikovateľný európsky priestor turistiky podporujúcej rozvoj zdravia – 1. etapa – výstavba cyklo okruhu spájajúceho kúpeľné miesta Doliny Popradu PLSK.01.01.00-12-0015/16
Sprístupnenie kultúrnych a prírodných zaujímavostí pohraničia prostredníctvom bezdrôtového online prenosu obrazového záznamu v rámci projektu Digitálny náhľad miest so zvláštnou kultúrnou a prírodnou hodnotou v obci Szczawnica a Lesnica
Zvýšenie bezpečnosti v obci Lesnica
Cestou prírody a kultúry dolinou Dunajca
Obec Lesnica. Obec Lesnica. Obec Lesnica. Obec Lesnica. Obec Lesnica. Obec Lesnica. Obec Lesnica.
Obec Lesnica
    Obec Lesnica sa nachádza na severe Slovenska v okrese Stará Ľubovňa pri hranici s Poľskou republikou v nadmorskej výške 485 metrov v Pieninskom národnom parku.
  Je jednou z najstarších obcí na Zamagurí. Počas storočí tu žili gorali, ktorí sa zaoberali roľníctvom a pastierstvom.
Pieniny a plte  V katastri obce Lesnica sa nachádza atraktívný Prielom Lesnického potoka a Prielom Dunajca. Plná romantiky je pešia prechádzka popri Dunajci a do poľskej Szczawnice. V katastri obce je výstupište pltí, na ktorých sa splavuje Dunajec na slovenskej strane.

PIENINSKÝ NÁRODNÝ PARK:

Územie národného parku sa nachádza v severnej časti Spiša, nazývaného tiež Zamagurie. Na Slovensku boli Pieniny vyhlásené za národný park v roku 1967 (PIENAP), a patria medzi turistický klenot Severného Spiša.

Najnavštevovanejšie výhľady sú Tri koruny a Sokolica. Zo všetkých výstupov sa môžete kochať pohľadom na prielom rieky Dunajec a okolitú rozmanitú prírodu.

Pieninský národný park je v súčasnosti čím ďalej, tým viac navštevovanou lokalitou, a to nielen kvôli svojej nádhernej prírode a najčistejšiemu vzduchu v Európe, ale tiež, že v sebe ukrýva jedinečné exempláre fauny a flóry ako nikde inde na svete.

ATRAKCIE PIENÍN A OKOLIA:

V oblasti Pienin a ich okolia je nespočetné množstvo celodenných výletov ako si spríjemniť deň. Hlavnou atrakciou Pienin je nezabudnuteľný splav na pltiach cez prielom rieky Dunajec. Hneď pri Chate Pieniny si môžete zapožičať bicykle aj pre tých najmenších a vybrať sa na výhľady prírody, okolo rieky Dunajec alebo navštíviť našich susedov do Poľska. Pre pohodlnejších je možnosť sa povoziť ako pán Pienin, v kočiari s kočišom a zapriahnutými koňmi. Severný Spiš ponúka veľa zaujímavých možností. V blízkosti je obec Červený Kláštor so záhadnou minulosťou a kultúrnou pamiatkou kartuzianského kláštora, ktorý bol obývaný mníchmi. Dedinka Osturňa a iné okolité dedinky Vás ohúria ľudovou architektúrou a príjemnými pohostinnými ľuďmi so stále zachovalým goralským nárečím. Od Lesnice cca 30km sa nachádza mesto Stará Ľubovňa, ktoré sa môže pýšiť navštevovanejšou lokalitou, a to hradom a skanzenom Ľubovňa. Len 60km od nás sa nachádzajú ďalšie národné parky Slovenska: Vysoké Tatry (TANAP) a Slovenský Raj (NPSR). 
 
Stránku vytvorila a spravuje EXO REKLAMNÁ AGENTÚRA s.r.o..